Jak skutecznie i bezbolesnie popełnic samobójstwo?Jeśli to czytasz, prawdopodobnie przyszła Ci do głowy myśl, żeby z tym wszystkim skończyć. Rano nie masz siły ani motywacji, żeby wstać z łóżka. Wszystko Ci się posypało i tracisz grunt pod nogami. Zostałeś/zostałaś zraniona. Masz wrażenie, że nikt Cię nie potrzebuje. Czujesz, że już nigdy nie będzie lepiej.

Nic bardziej mylnego.


Z każdej sytuacji jest wyjście, które nie jest samobójstwem. Pamiętaj, że życie stwarza Ci szanse, żeby Twoja sytuacja się polepszyła. Po śmierci nie ma już takiej opcji. 
Oczywistym argumentem w tym miejscu jest to, że będzie to cios dla Twoich bliskich i wszystkich z Twojego otoczenia. Każdemu człowiekowi zależy na życiu innych. Mi też zależy na Twoim, dlatego piszę tego posta.
Proszę Cię, poszukaj profesjonalnej pomocy. Być może to nie Ty chcesz się zabić, tylko Twoja choroba - depresja - podpowiada Ci, że to najlepszy pomysł. Jeśli tak jest, potrzebujesz leczenia. Jeśli  z kolei przeżyłeś/przeżyłaś coś traumatycznego, potrzebujesz terapii, rozmowy, żeby sobie z tym poradzić. To całkiem naturalne i tysiące osób przezwycięża swoje choroby i lęki z pomocą terapeuty.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Będzie mi bardzo miło, jeśli mój blog spodobał się na tyle, żeby go obserwować :)

Thank you for all the comments! I am happy when you like my blog and follow me :)